Zoeken

Gevangenissen van CIA in Marokko volgens Rusland

2 november 2012 - 20:03 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Een recent Russisch rapport meldt de aanwezigheid in Marokko van geheime gevangenissen van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA.

Het rapport over de mensenrechten in de VS, werd onlangs besproken in het Russisch parlement. Geheime gevangenissen waar terreurverdachten worden opgesloten, zouden aanwezig zijn ​​in Marokko, Algerije, Tunesië, Jordanië, Irak, Afghanistan, Thailand en Polen.

Het rapport bespreekt de schendingen van de mensenrechten en de burgerlijke vrijheden, alsook de mishandeling van kinderen in geheime gevangenissen van de VS.

In Marokko zou de CIA over een geheime gevangenis beschikken nabij het dorpje Ain Aouda, 25 kilometer ten zuiden van Rabat.

Het bestaan het detentiecentrum werd eerder al ontkend door Rabat, volgens wie het om ongegronde geruchten gaat.

Lees meer

Marokko straft gevangenisambtenaren

In Marokko zijn vorig jaar zeker 300 disciplinaire maatregelen getroffen tegen gevangenisambtenaren. Ook werden er 57 gevangenisbewakers ontslagen voor professionele fouten.

Marokko kreeg 20 miljoen voor martelgevangenis CIA

Marokko wordt ervan verdacht enkele jaren terug 20 miljoen dollar te hebben ontvangen van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, voor de bouw van een geheime gevangenis.

Jaarlijks 3000 onschuldigen in Marokkaanse gevangenissen gezet

In Marokko worden ongeveer 3000 mensen per jaar onterecht opgesloten. Dat blijkt uit cijfers over het strafrechtelijk beleid van Marokko.

Maandelijks duizend nieuwe gevangenen in Marokko

In Marokko belanden maandelijks duizend mensen in de reeds overvolle gevangenissen. Dat zeg het Marokkaans Observatorium van Gevangenissen.

Gevangenis Nador is verschrikking

De gevangenis van Nador is volgens een recent rapport van de Nationale raad voor Mensenrechten (CNDH), een hogeschool van drugshandel, discriminatie, privileges.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team