Gevangenisadministratie: “Geen Rif-activisten in hongerstaking”
De gevangenisadministratie heeft opnieuw ontkend dat demonstranten die in Al Hoceima werden gearresteerd in de Oukacha gevangenis in Casablanca in hongerstaking zijn gegaan.
24 juli 2017 - 12:10 - Marokko
De Marokkaanse gevangenisadministratie heeft in een nieuwe verklaring ontkend dat Silya Ziani in hongerstaking was gegaan.
De DGAPR stelt dat geen enkele Hirak-gevangene in hongerstaking is gegaan, ook niet de jonge activiste die in Casablanca wordt vastgehouden.
Volgens de afdeling is Sylia Ziani, “sinds haar gevangenneming, geen enkele hongerstaking begonnen en blijft regelmatig haar maaltijden nemen”.
De gevangenisadministratie oordeelt dat de geruchten over Hirak-gedetineerden die in hongerstaking gaan enkel bedoeld zijn om onrust te stoken.
Lees meer
De gevangenisadministratie heeft opnieuw ontkend dat demonstranten die in Al Hoceima werden gearresteerd in de Oukacha gevangenis in Casablanca in hongerstaking zijn gegaan.
Silya Ziani heeft zaterdag besloten om in hongerstaking te gaan. De jonge Hirak-activiste belooft “tot de dood” in hongerstaking te blijven.
Marokko viert vandaag Eid ul-Adha. Meerdere demonstranten die in het noorden van het land werden gearresteerd zijn vandaag in hongerstaking gegaan.
De gevangenisadministratie DGAPR heeft eindelijk toegegeven dat een aantal gevangenen van de Hirak protestbeweging in hongerstaking zijn gegaan.
Rabie Ablaq heeft een einde gemaakt aan zijn hongerstaking. De journalist werd eerder deze week in een ernstige toestand naar het ziekenhuis afgevoerd.