Zoeken

Hirak Al Hoceima: Rabie Lablaq ernstig verzwakt door hongerstaking

3 augustus 2017 - 21:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Rabie Lablaq, Hirak-activist die in Al Hoceima werd gearresteerd, is erg verzwakt na 36 dagen hongerstaking.

De jonge activist wordt sinds zijn arrestatie in de Oukacha gevangenis in Casablanca vastgehouden en ging ruim vijf weken geleden in hongerstaking.

In tegenstelling tot andere Rif-activisten die worden vastgehouden, heeft Rabie Lablaq geweigerd om zijn hongerstaking te stoppen. Hij werd op 1 augustus in het Moulay Youssef ziekenhuis in Casablanca opgenomen. Dat meldt de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH.

Volgens Rachid Belaali, coördinator van het verdedigingscomité van de Hirak-gevangenen verkeert Rabie Lablaq in een kritieke toestand.

De gevangenisadministratie DGAPR blijft intussen verklaringen publiceren waarin wordt ontkend dat Hirak-gedetineerden een gezamenlijke hongerstaking zijn begonnen.

Lees meer

Gevangenisadministratie: Hirak-gevangenen niet in hongerstaking

De gevangenisadministratie DGAPR laat in een verklaring weten dat geen enkele Hirak-gevangene in hongerstaking is gegaan.

Gevangenisadministratie: “Geen Rif-activisten in hongerstaking”

De gevangenisadministratie heeft opnieuw ontkend dat demonstranten die in Al Hoceima werden gearresteerd in de Oukacha gevangenis in Casablanca in hongerstaking zijn gegaan.

Gevangenisadministratie bevestigt hongerstaking Rif-activisten

De gevangenisadministratie DGAPR heeft eindelijk toegegeven dat een aantal gevangenen van de Hirak protestbeweging in hongerstaking zijn gegaan.

Marokkaanse gevangenis: 33 Hirak-gevangenen niet meer in hongerstaking

De Marokkaanse gevangenisadministratie DGAPR heeft eerder deze week in een verklaring laten weten dat 39 van de 49 Hirak-demonstranten die in Casablanca worden vastgehouden,...

Eid ul-Adha: Hirak-gevangenen vandaag in hongerstaking

Marokko viert vandaag Eid ul-Adha. Meerdere demonstranten die in het noorden van het land werden gearresteerd zijn vandaag in hongerstaking gegaan.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team