12 augustus 2023 - 21:00 - Wereld
Jacques Bouthier, de voormalige CEO van Assu2000 (nu Vilavi), een groot verzekeringsbedrijf, is in Frankrijk in staat van beschuldiging gesteld en gearresteerd op verdenking van het seksueel uitbuiten van minderjarigen, waaronder een Marokkaanse tiener. De zaak, die ook een poging tot het verdoezelen van bewijsmateriaal omvat, heeft geleid tot Bouthier’s ontslag als hoofd van het bedrijf.
De zaak kwam aan het licht na een klacht van een Marokkaans meisje, Kenza (schuilnaam), die stelt dat ze op 16-jarige leeftijd aan Bouthier werd "geleverd" door haar nicht. Volgens Kenza begonnen haar seksuele ontmoetingen met de CEO in 2016. Haar nicht ontving na elke ontmoeting 200 euro.
Lees ook: Rubygate: einde juridisch drama na overlijden Silvio Berlusconi
In de zomer van 2017 zou Bouthier besloten hebben Kenza direct te betalen en haar een appartement in de regio Parijs te geven. Nadat ze volwassen was geworden, zou hij haar gedwongen hebben om seksclubs te bezoeken en seks te hebben met verschillende mannen aan wie hij 100 euro vroeg. Kenza beweert dat ze jarenlang Bouthier’s seksuele slaaf was en dat hij haar uiteindelijk in 2022 verliet.
Kenza wilde wraak nemen en filmde een ontmoeting tussen Bouthier en een 14-jarig meisje. Ze gebruikte de video om hem te chanteren. Toen hij niet reageerde op haar dreigementen, besloot ze aangifte te doen. Bouthier werd afgeluisterd, wat leidde tot zijn arrestatie op 17 mei. Tijdens een huiszoeking werd pedopornografisch materiaal gevonden. De magnaat ontkende aanvankelijk de beschuldigingen maar gaf later toe seks te hebben gehad met de slachtoffers en te hebben geprobeerd de zaak in de doofpot te stoppen.
Lees ook: Zaak Karima "Ruby" El Mahroug: Silvio Berlusconi gaat vrijuit
Bouthier werd eind mei in staat van beschuldiging gesteld voor onder meer verkrachting en seksueel misbruik van minderjarigen, mensenhandel en het gebruik van een minderjarige prostituee. Het onderzoek loopt nog. Zijn voormalige bedrijf, Assu2000, nu Vilavi, kondigde afgelopen dinsdag zijn ontslag aan.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip