11 juli 2024 - 18:50 - Economie
De Franse verzekeringsmakelaar SPB heeft na elf jaar zijn activiteiten in Marokko gestaakt. Het bedrijf, dat sinds 2013 in Casablanca gevestigd was, heeft geen reden gegeven voor dit vertrek.
SPB, opgericht in 1965, is gespecialiseerd in verzekeringen en hulpdiensten voor alledaagse producten en diensten, zoals bankzaken, telecom, auto’s, energie en reizen. Daarnaast biedt het bedrijf reparatie- en recyclingdiensten voor elektronische apparaten.
Lees ook: Koffieketen Columbus Café & Co verlaat Marokko
Mogelijk heeft de coronapandemie een rol gespeeld bij het besluit om te vertrekken. Na de crisis, die het bedrijfsresultaat met 8 miljoen euro deed dalen, zette SPB in op digitalisering en het optimaliseren van personeel.
Lees ook: Engie verlaat kolensector in Marokko
Met een jaaromzet van bijna 170 miljoen euro is SPB een van de grootste Europese spelers op het gebied van affinity verzekeringen. Het bedrijf blijft actief in 17 landen, waaronder Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko
Marokko ontvangt 60.000 ton graan uit Kazachstan
Sterke week voor Marokkaanse dirham
Nieuwe EU-regels bedreigen Marokkaanse tomatenexport
Marokkaanse blauwe bessen scoren ongekend succes in de VS