7 februari 2019 - 12:30 - Cultuur
De Frans Marokkaanse rapper Mister You is in opspraak gekomen vanwege een bericht op Snapchat waarin hij promotie maakt voor het merk Caliweed, dat producten met cannabis verkoopt.
Of Mister You geld ontving voor zijn sluikreclame is onduidelijk. Younes Latifi, zoals de rapper echt heet, riskeert tot vijf jaar gevangenisstraf en 75.000 euro boete voor het promoten van drugs.
Door zijn populariteit, vooral bij jongeren, wordt verwacht dat de rapper een voorbeeldstraf krijgt. De clips van Mister You op YouTube werden namelijk ruim 30 miljoen keer bekeken. Zijn invloed is dus heel groot.
Erger nog, doordat Mister You zelf in het bezit was van producten van Caliweed, riskeert hij nog eens tien jaar celstraf en een tweede boete van 75.000 euro.
Sluikreclame is een marketingtactiek waarbij reclame wordt gemaakt zonder dat het echt duidelijk is of het om reclame gaat.
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Netflix kiest Marokko voor opnames nieuwe actieserie
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Nieuw powerkoppel: French Montana en prinses van Dubai bevestigen relatie (foto’s)
Spice Girl Mel B trouwt in Marokko
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel