8 november 2018 - 13:20 - Wereld
De stad Dijon in Frankrijk heeft een juridische procedure gestart tegen een moeder die haar zoontje "Jihad" wenst te noemen.
Volgens de website Bien Public is de moeder geen moslima. Ze koos de voornaam enkel omdat ze "het mooi vindt". Volgens haar is het "een persoonlijke keuze die niets te maken heeft met de oorlog".
"We mogen niet in alles oorlog zien. In Frankrijk heten veel meisjes Marie, wat ook een religieuze voornaam is, maar niemand zegt daar iets over", aldus de jonge moeder.
Voor de procureur van de republiek is de voornaam ’Jihad’ echter "systematisch gelinkt aan de radicaal-extremistische bewegingen", ook al betekent Jihad "inspanning en strijd".
Het is niet de eerste keer dat een beroep wordt gedaan op de justitie voor de voornaam Jihad. In 2013 had de rechtbank van Toulouse geoordeeld dat de voornaam negatieve gevolgen zou kunnen hebben voor het kind. De ouders kozen uiteindelijk voor de voornaam Jahid.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren