12 augustus 2013 - 13:52 - Wereld
In Frankrijk is op het Suikerfeest een soldaat gearresteerd omdat hij een aanslag plande op de moskee van Venissieux nabij Lyon.
Politiebronnen melden dat de 23-jarige sergeant bij de Franse luchtmacht, gedreven wordt door extreem rechtse ideeën.
De man werd in voorlopige hechtenis genomen en aangeklaagd voor het bezit van wapens, het vernielen van een gebedsplaats en terroristische activiteiten.
Volgens het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken had de militair in augustus 2012, ook al een molotovcocktail tegen een moskee in Libourne gegooid zonder schade aan te richten.
Ook zou hij regelmatig contact hebben gezocht met Pascal Brunerie, dader van een moordpoging op de voormalige Franse president Jacques Chirac.
Kamel Kabtane, rector van de moskee van Lyon oordeelt dat de aanval de toenemende islamhaat in Frankrijk weerspiegelt. Maandagnamiddag is een mars gepland in solidariteit met de moslims van Venissieux.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots