30 januari 2013 - 10:18 - Wereld
Frankrijk gaat in de toekomst radicale imams en andere buitenlandse predikers uitzetten, wanneer ze "Frankrijk bestrijden", aldus de Franse minister van Binnenlandse Zaken Manuel Valls op dinsdag.
De maatregel is vooral bedoeld voor salafistische predikers zegt Manuel Valls. Ook imams die preken tegen vrouwen of de Franse waarden, worden het land gezet.
Manuel Valls vindt het echter belangrijk radicale islam niet te verwarren met de "islam van Frankrijk". Er wordt gedoeld op mensen die de salafistische denkwijze hebben aangenomen en de hand proberen te leggen op het onderwijs, de liefdadigheidssector enzovoort.
De maatregel moet Frankrijk helpen in de strijd tegen "globale jihadisme", zegt Manuel Valls, die belooft hard op te treden tegen predikers die geweld pleiten.
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Justitie eist rechtszaak tegen Achraf Hakimi voor verkrachting
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Huizen groter dan 300m² belastingvalkuil voor Marokkaanse diaspora
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake
Yusra en haar kinderen op straat gezet (video)
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?