30 januari 2013 - 10:18 - Wereld
Frankrijk gaat in de toekomst radicale imams en andere buitenlandse predikers uitzetten, wanneer ze "Frankrijk bestrijden", aldus de Franse minister van Binnenlandse Zaken Manuel Valls op dinsdag.
De maatregel is vooral bedoeld voor salafistische predikers zegt Manuel Valls. Ook imams die preken tegen vrouwen of de Franse waarden, worden het land gezet.
Manuel Valls vindt het echter belangrijk radicale islam niet te verwarren met de "islam van Frankrijk". Er wordt gedoeld op mensen die de salafistische denkwijze hebben aangenomen en de hand proberen te leggen op het onderwijs, de liefdadigheidssector enzovoort.
De maatregel moet Frankrijk helpen in de strijd tegen "globale jihadisme", zegt Manuel Valls, die belooft hard op te treden tegen predikers die geweld pleiten.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots