14 maart 2013 - 22:27 - Wereld
In Frankrijk zijn vorig jaar ruim 30.000 mensen het land uitgezet. Marokkanen zijn koploper met 2896 uitzettingen volgens Manuel Valls, Franse minister van Binnenlandse Zaken.
Na de Marokkanen komen de Algerijnse migranten met 2395 uitzettingen, en de Senegalezen met 1760 uitdrijvingen.
In 2010 had Frankrijk aangekondigd ruim 30.000 mensen per jaar te willen verwijderen. Het aantal uitzettingen kende er al jaren een stijgende trend. In 2001 waren 9000 mensen het land uitgezet, in 2007 waren dat er 24.000 en in 2011 meer dan 33.000.
Abdellatif Maâzouz, minister van Marokkanen in het buitenland, reageert weinig bezorgd om deze cijfers. Volgens hem gebeuren de uitzettingen in "goede omstandigheden" en vereisen dus geen speciale aandacht.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit