13 december 2024 - 20:30 - Wereld
In Frankrijk is een grote solidariteitsactie opgezet om de kleine Yaniss, een Marokkaans jongetje met een zeldzame ziekte, te helpen. Bouzien en Marie-Christine, twee inwoners van Toulouse, zijn een inzamelingsactie gestart.
Yaniss lijdt aan spina bifida, een aangeboren afwijking van de wervelkolom. Door deze aandoening kan hij zich niet goed bewegen, meldt de Franse krant La Dépêche. Zijn ouders, Djamel en Khadija, ontmoetten Bouzien en Marie-Christine tijdens hun vakantie in Marokko. "Ze vertelden ons over de ziekte van hun zoon. Ze schaamden zich ervoor en vertelden over de problemen die ze hadden met de zorg voor Yaniss. Toen we terugkwamen in Frankrijk, vonden we dat we iets moesten doen", vertelt Bouzien.
Lees ook: Zeldzame bloedziekte treft zussen: oproep voor stamceldonatie
Samen met vrienden en familie besloot het stel geld in te zamelen. "We willen de ouders van Yaniss moreel en financieel ondersteunen. In tegenstelling tot Frankrijk moeten medische kosten in Marokko door de ouders zelf worden betaald", legt Bouzien uit. De ouders van Yaniss moeten steeds naar Marrakech reizen voor zijn behandelingen, wat een lange reis is vanuit hun dorp Aït Ben Haddou. Ook moeten ze daar dan een verblijfplaats huren, wat de kosten verder verhoogt.
Bouzien en zijn vrouw zijn een online inzamelingsactie gestart met als doel 10.000 euro op te halen. Ook doen ze mee aan een 24-uurs fietstocht, waarbij bedrijven geld doneren voor elke kilometer die ze fietsen. Daarnaast hebben ze een stichting opgericht en een benefietavond georganiseerd.
Het Franse stel probeert ook een medisch visum voor Yaniss en zijn moeder te regelen, zodat ze in Frankrijk behandeld kunnen worden. Hiervoor hebben ze de hulp ingeroepen van de Franse presidentsvrouw Brigitte Macron. "Mijn vrouw heeft haar een brief gestuurd. Ik had er niet veel vertrouwen in, maar ze heeft geantwoord dat ze het dossier heeft doorgestuurd naar het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat ons nu helpt", zegt Bouzien. Ze hebben ook contact opgenomen met het kinderziekenhuis in Toulouse.
Lees ook: Jude (10) vecht tegen zeldzame ziekte, symptomen begonnen tijdens vakantie in Marokko
Als alles goed gaat, komen Yaniss en zijn moeder naar Frankrijk voor onderzoeken. Ze zullen dan verblijven bij Bouzien en Marie-Christine.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen