10 december 2024 - 21:20 - Wereld
Een 43-jarige Marokkaan, Khalid, is in Frankrijk gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij een netwerk dat visa vervalst. Hij zou mensen hebben geholpen om met een toeristenvisum naar Frankrijk te komen, waarvoor ze tussen de 6000 en 7000 euro betaalden.
Het onderzoek startte na een anonieme tip over een "grijzende man met een baard en een bril" die als ronselaar werkte voor het netwerk "Khadija", vernoemd naar de Marokkaanse vrouw die het leidt. Khalid werd eind maart gearresteerd in een hotel in Clichy, waar hij woonde met zijn vrouw en twee kinderen. Zijn vrouw heeft de juiste papieren en zijn kinderen hebben de Franse nationaliteit, maar Khalid zelf was bezig met een aanvraag voor een verblijfsvergunning.
Lees ook: Visumfraude zet Spaans consulaat in Tanger in rep en roer
Khalid woont sinds 2015 in Frankrijk en werkte als receptionist in een hotel in Saint-Denis met een valse Italiaanse verblijfsvergunning. Hij is samen met twee handlangers aangeklaagd voor valsheid in geschrifte, criminele organisatie en het aanbieden van illegale diensten. Op 3 december besloot de rechtbank dat hij in voorarrest blijft, omdat het risico bestaat dat hij niet voor de rechter verschijnt.
Zijn advocaat is het hier niet mee eens. "De zaak wordt opgeblazen. Het gaat om een kleine groep die familieleden naar Frankrijk helpt. Mijn cliënt heeft Khadija in Marokko betaald om zijn zus te laten komen. Hij heeft er geen cent aan verdiend. Hij woonde in een sociale huurwoning en er is geen rijkdom gevonden", aldus de advocaat.
Lees ook: Nederlands algoritme voor visumaanvragen discriminerend
Uit onderzoek van de telefoon van Khalid blijkt dat hij tien tot twaalf mensen heeft geholpen. "Geen van hen zegt dat ze voor deze dienst hebben betaald", voegt de advocaat toe.
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Nederlandse kinderopvang schuldig aan dood 2-jarige Amin
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel