Zoeken

Brusselse familie wast honderden miljoenen euro’s wit in Marokko

19 januari 2017 - 19:20 - België

Geschreven door Fouad Badel

Een familie uit de Belgische hoofdstad Brussel heeft jarenlang honderden miljoenen euro’s afkomstig van de drugshandel in Marokko witgewassen.

Het netwerk werd twee maanden geleden in Frankrijk opgerold. Dat meldt televisiezender RTL TVI in een reportage over de werkwijze van het gezin waarvan de patriarch in Dubai woont.

De twee in Brussel gevestigde kinderen van de man kregen regelmatig instructies van hun vader om geld afkomstig van de drugshandel in Frankrijk op te halen. Het geld werd vervolgens naar Nederland gebracht om nadien in Marokko te worden witgewassen.

Volgens de zender werd ruim 4 miljoen euro tijdens een grootschalig politie actie tegen het drugsnetwerk in België in beslag genomen.

Lees meer

Franse douane onderschept vrachtwagen uit Marokko met 2,3 ton drugs

De Franse douanediensten hebben dinsdag een record drugsvangst gedaan op de A10 snelweg ter hoogte van La Rochelle in het zuidwesten van het land.

Belgische rechtbank legt beslag op geld voor islamitische school

De rechtbank van Mechelen heeft besloten beslag te legen op 600.000 euro dat voor de bouw van een islamitische basisschool was ingezameld.

Belgische Marokkaan krijgt 28 jaar cel voor « terroristische moord » in Syrië

Een primeur in België. De rechtbank van Antwerpen heeft maandag een Belgisch Marokkaanse man tot 28 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor een « terroristische moord » in Syrië.

Politie België rolt grote drugshandel vanuit Marokko op

De Belgische politie heeft in Brussel een bende opgerold dat maandenlang drugs van Marokko naar meerdere Europese landen uitvoerde.

Belgische politie vindt heroïne in dadels bestemd voor Marokko

De Belgische politie heeft zaterdag tijdens een controle in Brussel heroïne gevonden in een lading dadels dat naar Marokko moest worden geëxporteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team