7 oktober 2019 - 11:10 - Marokko
De Europese Unie heeft een financiering van 1,5 miljoen euro aan Marokko toegekend voor de modernisering van gevangenissen.
Marokko en de Europese Unie hebben een overeenkomst gesloten om de institutionele capaciteiten en vaardigheden van ambtenaren van de gevangenisadministratie DGAPR in een periode van dertig maanden te versterken. De financiering is daar onderdeel van.
Het Franse ministerie van Justitie is de belangrijkste partner van dit project en heeft vijftig Europese experts naar Marokko gestuurd om de modernisering van de gevangenissen te bespreken.
Een meeting werd afgelopen donderdag in Rabat gehouden. Mohamed Salah Tamek, baas van de Marokkaanse gevangenissen, verklaarde toen dat de opleiding van het gevangenispersoneel dé belangrijkste punt van de samenwerking met de Europese Unie is.
"In Marokko, net als in Europa, worden gevangenisbesturen voortdurend geconfronteerd met problemen en moeten vaak complexe situaties beheren die verband houden met de detentieomstandigheden, maar ook met de arbeidsomstandigheden van het personeel en hun relatie met de gevangenen.", aldus de gevangenisverantwoordelijke.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko
Israël stuurt "economische ambassadeur" naar Marokko
Marokko onteigent grond voor Apache helikopters
Klacht tegen Ryanair na arrogant incident op luchthaven Tetouan
Toeriste filmt intimidatie in Marokko: "Ik was bang!"