7 oktober 2019 - 11:10 - Marokko
De Europese Unie heeft een financiering van 1,5 miljoen euro aan Marokko toegekend voor de modernisering van gevangenissen.
Marokko en de Europese Unie hebben een overeenkomst gesloten om de institutionele capaciteiten en vaardigheden van ambtenaren van de gevangenisadministratie DGAPR in een periode van dertig maanden te versterken. De financiering is daar onderdeel van.
Het Franse ministerie van Justitie is de belangrijkste partner van dit project en heeft vijftig Europese experts naar Marokko gestuurd om de modernisering van de gevangenissen te bespreken.
Een meeting werd afgelopen donderdag in Rabat gehouden. Mohamed Salah Tamek, baas van de Marokkaanse gevangenissen, verklaarde toen dat de opleiding van het gevangenispersoneel dé belangrijkste punt van de samenwerking met de Europese Unie is.
"In Marokko, net als in Europa, worden gevangenisbesturen voortdurend geconfronteerd met problemen en moeten vaak complexe situaties beheren die verband houden met de detentieomstandigheden, maar ook met de arbeidsomstandigheden van het personeel en hun relatie met de gevangenen.", aldus de gevangenisverantwoordelijke.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop