16 maart 2022 - 15:00 - Economie
De Europese Unie is van plan om in de komende zeven jaar haar investeringen in Marokko op te trekken tot 8,4 miljard euro. Daarmee wil de Europese Unie verschillende vitale sectoren van de nationale economie ondersteunen.
De Europese investeringsverbintenis is gericht op de ondersteuning van digitale transformatie, kleine en middelgrote ondernemingen, het scheppen van banen, duurzame landbouw en hernieuwbare energie en betekent ook een aanzienlijke verhoging ten opzichte van de 1,6 miljard euro die de Europese Commissie begin vorige maand aankondigde, meldt Reuters.
Lees ook: Voorzitter Europese Commissie op werkbezoek in Marokko
"We zijn bereid met u samen te werken, met name op het gebied van de overgang naar groene energie, handelsbevordering, digitalisering en steun voor het mkb", aldus Oliver Vàrhelyi, Europese commissaris voor Nabuurschap en Uitbreiding. De steun maakt deel uit van een plan genaamd Global Gateway, dat tot doel heeft de connectiviteit tussen de Europese Unie en haar partners te vergroten.
Lees ook: Europa: Marokko krijgt 1,6 miljard euro voor energie
Na gesprekken met minister Nasser Bourita van Buitenlandse Zaken, verklaarde de ambtenaar dat ook internationale financiële partners, de Marokkaanse privé-sector en Israël een bijdrage zullen leveren aan deze investeringsinspanning.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje