26 januari 2018 - 14:40 - Marokko
Ernst & Young wordt ervan verdacht te hebben geholpen bij de smokkel van miljarden aan goud tussen Marokko en Dubai.
Een voormalige medewerker van het bekende Britse adviesbureau heeft daarvan aangifte gedaan bij het Britse hooggerechtshof. Hij stelt schriftelijke bewijzen te hebben.
Volgens Al Massae was Amjad Rihan belast met de controle van de financiële situatie van de groep Kaloti, één van de grootste trader bedrijven in Dubai. Rihan beschuldigt Ernst & Young er nu van een bedrag van ruim 5 miljard dollar aan transacties en 5 ton goudstaven afkomstig uit Marokko niet te hebben verklaard.
Volgens de voormalige medewerker van het adviesbureau werd het goud door een crimineel netwerk in 2012 van Marokko naar Dubai vervoerd. De goudstaven werden met een laag zilver bedekt en de referenties werden gewist. De groep zou op dezelfde wijze 57 ton goud uit Soedan naar Dubai hebben gesmokkeld.
Amjad Rihan stelt door Ernst & Young te zijn ontslagen omdat hij weigerde documenten te vervalsen voor Kaloti. Een onderzoek in samenwerking met de Marokkaanse autoriteiten is aan de gang.
"Allah is lesbian": Ibtissame Lachgar cel in
Internationaal gezochte Turkse Nederlander in Marokko aangehouden
Ihattaren heeft nieuwe club, blijft in Nederland op vraag van familie
Marokkaans wegennet vertoont diepe scheuren: "Veiligheid niet gegarandeerd"
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Jarenlange celstraf voor Fransen na brutale villafraude in Tanger
"Allah is lesbian": Ibtissame Lachgar cel in
Internationaal gezochte Turkse Nederlander in Marokko aangehouden
Marokkaans wegennet vertoont diepe scheuren: "Veiligheid niet gegarandeerd"
Jarenlange celstraf voor Fransen na brutale villafraude in Tanger
Dit is de goedkoopste Marokkaanse stad voor een vakantie
Marokkaanse activist Sion Assidon in coma, justitie vermoedt aanslag
Geldgebrek nekt vakantiedroom Marokkanen
Algerije complotteerde in 1962 al tegen Marokko