Bewapening : Marokko 4e klant van Duitsland
Marokko is de 4e klant van de Duitse wapenindustrie. Het koninkrijk bestelde sinds het begin van het jaar voor 56 miljoen euro aan wapens in Duitsland.
- Marokko
Duitsland heeft een extra bedrag van 357 miljoen euro vrijgemaakt voor de samenwerking met Marokko. Dat stelt Christiane Bogemann Hagedorn, adjunct directrice voor Afrika en het Midden Oosten bij het Duitse ministerie van Economische samenwerking en Ontwikkeling.
Ruim 90 procent van het bedrag zal aan de bescherming van het milieu en de promotie van hernieuwbare energieën worden toegekend, aldus de Duitse bewindsvrouw tijdens een side event in het paviljoen van Marokko op het COP23 klimaatconferentie in Bonn onder het thema "Klimaatactie in Afrika : ervaringen en perspectieven".
Marokko is volgens Bogemann Hagedorn een bron van inspiratie voor de energietransitie, zoals de zonnecentrale van Ouarzazate aantoont. Duitsland is daarom bereid om het koninkrijk te steunen om zijn doelstellingen te bereiken met betrekking tot de ontwikkeling van hernieuwbare energieën.
Lees meer
Marokko is de 4e klant van de Duitse wapenindustrie. Het koninkrijk bestelde sinds het begin van het jaar voor 56 miljoen euro aan wapens in Duitsland.
Het Marokkaanse ministerie van Habous en Islamitische zaken heeft een budget van 185 miljoen dirham vrijgemaakt voor de renovatie van moskeeën in meerdere Afrikaanse landen.
Airbnb, online marktplaats voor de verhuur en boeking van woningen, heeft de gewoontes van toeristen maar ook van hotels en riads in Marokko flink door elkaar geschud. Sinds...
Marokko kocht in 2016 voor 244 miljoen dollar aan wapens aan de Verenigde Staten. Het koninkrijk is daarmee één van de beste klanten van de Amerikaanse wapenindustrie in Afrika.
De fabriek van Siemens Gamesa in Tanger heeft een aller eerste "made in Morocco" windturbineblad geproduceerd.