Zoeken

Bewapening: Marokko 4e klant van Duitsland

- Economie

Geschreven door Nawel Serdouni

Marokko is de 4e klant van de Duitse wapenindustrie. Het koninkrijk bestelde sinds het begin van het jaar voor 56 miljoen euro aan wapens in Duitsland.

Volgens Neues Deutschland daalde de export van Duitse wapens in het eerste kwartaal van het jaar met 900 miljoen euro. Het Europees land exporteerde in dezelfde periode voor 1,12 miljard euro aan wapens.

De belangrijkste klanten van de Duitse wapenindustrie zijn: de VS (169,1 miljoen euro), Groot-Brittannië (156,9 miljoen euro), Australië (87,8 miljoen euro), Marokko (56,1 miljoen euro) en Oostenrijk (54,6 miljoen euro).

Vorig jaar stond Saoedi-Arabië op de vierde plaats van belangrijkste klanten. Duitsland besloot echter om een tijdlang geen wapens meer te leveren aan het koninkrijk na de moord op Jamal Khashoggi in november vorig jaar.

Lees meer

Marokko leent 50 miljoen euro voor Al Hoceima

Het Frans agentschap voor ontwikkeling AFD heeft een lening van 50 miljoen euro aan Marokko toegekend voor ontwikkelingsprojecten in Al Hoceima.

Bewapening: Marokko grootste klant van Frankrijk in Afrika

Marokko is nu de belangrijkste klant van Frankrijk in Afrika op het gebied van wapenaankopen en heeft daarmee Algerije onttroond. Dat blijkt uit het jaarverslag over de...

Marokko kocht in 2015 voor 45,2 miljoen aan Spaanse wapens

Marokko blijft een belangrijke klant voor de wapenindustrie. Het land kocht vorig jaar onder meer voor 45,2 miljoen euro aan wapens in Spanje.

Dit exporteert Marokko naar Spanje

Spanje blijft ook begin dit jaar de belangrijkste handelspartner van Marokko volgens een nieuw rapport van het Europees statistiekenbureau Eurostat.

Marokko derde grootste producent van watermeloenen

Marokko is de derde grootste producent van watermeloenen in de wereld. Vorig jaar steeg de export van watermeloenen naar het buitenland met bijna 300%.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team