Zoeken

Bewapening: Marokko 4e klant van Duitsland

- Economie

Geschreven door Nawel Serdouni

Marokko is de 4e klant van de Duitse wapenindustrie. Het koninkrijk bestelde sinds het begin van het jaar voor 56 miljoen euro aan wapens in Duitsland.

Volgens Neues Deutschland daalde de export van Duitse wapens in het eerste kwartaal van het jaar met 900 miljoen euro. Het Europees land exporteerde in dezelfde periode voor 1,12 miljard euro aan wapens.

De belangrijkste klanten van de Duitse wapenindustrie zijn: de VS (169,1 miljoen euro), Groot-Brittannië (156,9 miljoen euro), Australië (87,8 miljoen euro), Marokko (56,1 miljoen euro) en Oostenrijk (54,6 miljoen euro).

Vorig jaar stond Saoedi-Arabië op de vierde plaats van belangrijkste klanten. Duitsland besloot echter om een tijdlang geen wapens meer te leveren aan het koninkrijk na de moord op Jamal Khashoggi in november vorig jaar.

Lees meer

Marokko heeft 7e duurste elftal van Afrika Cup 2019

Marokko heeft het 7e duurste elftal van de landen die aan de Afrika Cup 2019 in Egypte zullen deelnemen.

Marokko derde grootste producent van watermeloenen

Marokko is de derde grootste producent van watermeloenen in de wereld. Vorig jaar steeg de export van watermeloenen naar het buitenland met bijna 300%.

Marokko leent 50 miljoen euro voor Al Hoceima

Het Frans agentschap voor ontwikkeling AFD heeft een lening van 50 miljoen euro aan Marokko toegekend voor ontwikkelingsprojecten in Al Hoceima.

Marokko tweede klant Spaanse auto-onderdelenindustrie

Marokko is de tweede klant van de Spaanse auto-onderdelenindustrie, net na de Europese Unie.

Marokko: ruim 1,5 miljoen toeristen in twee maanden

De moord op twee Scandinavische toeristen in december bij het Toubkal berg heeft geen gevolgen gehad op het aantal toeristische aankomsten in Marokko zoals werd gevreesd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team