Marokko eerste leverancier van groenten en fruit aan Spanje
Marokko heeft vorig jaar 36 procent meer groenten en fruit naar Spanje uitgevoerd. Het koninkrijk is daarmee de eerste leverancier van het zuid Europees land.
- Marokko
Marokko kocht in 2016 voor 244 miljoen dollar aan wapens aan de Verenigde Staten. Het koninkrijk is daarmee één van de beste klanten van de Amerikaanse wapenindustrie in Afrika.
Volgens Al Massae vertegenwoordigt de aankoop van Amerikaanse wapens 96 procent van het totaal aantal wapenaankopen die Marokko vorig jaar verrichtte. Een jaar eerder gaf Marokko 274 miljoen dollar uit aan wapens.
Frankrijk is de tweede wapenleverancier van Marokko. Het blad stelt ook dat er vergevorderde onderhandelingen met China zijn voor de aankoop van militair materieel.
Marokko heeft met ruim 200.000 soldaten één van de grootste legers in Afrika.
Lees meer
Marokko heeft vorig jaar 36 procent meer groenten en fruit naar Spanje uitgevoerd. Het koninkrijk is daarmee de eerste leverancier van het zuid Europees land.
De Verenigde Staten hebben voor 18 miljoen dollar aan militair materieel aan Marokko geschonken om het terrorisme te bestrijden.
Marokko heeft zijn bijdrage aan de begroting van de Verenigde Naties betaald voor het jaar 2018. Het bedrag bereikt dit jaar 1.312.582 miljoen dollar volgens Farhan Haq,...
Marokko is na Algerije het Afrikaans land dat het meest uitgeeft aan militair materieel. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Zweeds vredesonderzoeksinstituut SIPRI.
Marokko is een belangrijke klant van de Spaanse wapenindustrie. In de eerste zes maanden van het jaar kocht het land voor 221 miljoen dirham aan Spaanse militair materieel.