3 april 2024 - 15:00 - Marokko
Bewoners van drie dorpen in de provincie Tetouan zitten al sinds woensdag zonder stroom. De oorzaak is een defecte transformator, maar de nationale elektriciteitsmaatschappij ONEE weigert de panne te herstellen totdat alle openstaande facturen zijn betaald.
De getroffen dorpen zijn Abdounen, Atmimen en Athmanen in de gemeente Bni Leit. De bewoners klagen dat ze al dagen in het donker zitten, zonder koelkasten of airconditioning midden in de Ramadan.
Lees ook: Dorpen in Chefchaouen al dagen zonder water en stroom
ONEE heeft technici naar de dorpen gestuurd, maar die weigerden de panne te herstellen totdat alle facturen zijn betaald. De bewoners zijn woedend over deze "collectieve straf" en wijzen erop dat niet alle families in de dorpen hun rekeningen niet hebben betaald.
Lees ook: Wijk in Casablanca al drie maanden zonder elektriciteit!
De stroomstoring maakt het leven in de dorpen tijdens de Ramadan extra moeilijk. Moskeeën kunnen hun luidsprekers niet gebruiken voor de Tarawih-gebeden en families kunnen geen gebruik maken van elektrische apparaten om voedsel te koelen of te koken.
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?