3 april 2024 - 15:00 - Marokko
Bewoners van drie dorpen in de provincie Tetouan zitten al sinds woensdag zonder stroom. De oorzaak is een defecte transformator, maar de nationale elektriciteitsmaatschappij ONEE weigert de panne te herstellen totdat alle openstaande facturen zijn betaald.
De getroffen dorpen zijn Abdounen, Atmimen en Athmanen in de gemeente Bni Leit. De bewoners klagen dat ze al dagen in het donker zitten, zonder koelkasten of airconditioning midden in de Ramadan.
Lees ook: Dorpen in Chefchaouen al dagen zonder water en stroom
ONEE heeft technici naar de dorpen gestuurd, maar die weigerden de panne te herstellen totdat alle facturen zijn betaald. De bewoners zijn woedend over deze "collectieve straf" en wijzen erop dat niet alle families in de dorpen hun rekeningen niet hebben betaald.
Lees ook: Wijk in Casablanca al drie maanden zonder elektriciteit!
De stroomstoring maakt het leven in de dorpen tijdens de Ramadan extra moeilijk. Moskeeën kunnen hun luidsprekers niet gebruiken voor de Tarawih-gebeden en families kunnen geen gebruik maken van elektrische apparaten om voedsel te koelen of te koken.
Marokkaanse politie presenteert superslimme patrouillewagen ’Amane’ (video)
Marokkaans Zaytouna FC met Maître Gims naar Kings League Piqué
Vueling start nieuwe route naar Marokko
Marokko stopt per direct import Braziliaans pluimvee
Export Turkse buizen naar Marokko explodeert
Portugal wil stroomkabel met Marokko door Franse blokkade
Marokkaanse politie presenteert superslimme patrouillewagen ’Amane’ (video)
Vueling start nieuwe route naar Marokko
Marokko stopt per direct import Braziliaans pluimvee
Portugal wil stroomkabel met Marokko door Franse blokkade
Marokko bij door Israël beschoten landen tijdens diplomatieke missie
Ex-parlementariër en Amerikaan vast in Marokkaanse corruptiezaak
Zoon steekt vader dood bij familiedrama in Tanger
Marokko traint met Amerikaans superwapen Himars