Zoeken

Derde Marokkanen analfabeet en 70% gediplomeerden werkloos

10 juli 2019 - 13:00 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De Hoge Planning Commissie stelt in het rapport over onderwijs, opleiding en wetenschappelijk onderzoek voor het jaar 2018 vast dat een derde van de Marokkaanse bevolking analfabeet is en 70% van de afgestudeerde universiteitsstudenten werkloos zijn.

Het aantal analfabeten is betreurenswaardig. De bevolkingsgroep die het meeste lijdt aan analfabetisme zijn vrouwen in de plattelandsgebieden. Volgens het rapport is wel een daling opgemerkt van het analfabetisme bij jongeren van minder dan 25 jaar.

Het aantal schoolverlaters daarentegen kent een zorgbarende stijging in plattelandsgebieden. Dit zou voornamelijk komen door de moeilijke bereikbaarheid van de scholen. In 2017 waren er meer dan een miljoen schoolverlaters volgens het rapport.

Het rapport toont tevens aan dat twee derde gediplomeerde universiteitsstudenten geen job vinden in de sector waarvoor ze studeerden. Volgens de HCP is "de onderwijscrisis in Marokko een structureel en ethisch probleem die de toekomst van het land en de toekomstige generaties bedreigd. Het probleem is dat jongeren niet voldoen aan de noden van de huidige en toekomstige eisen van de arbeidsmarkt."

Lees meer

Triest record voor Marokko

Marokko is volgens een nieuw rapport van de Wereldgezondheidsorganisatie het land in Noord-Afrika met het hoogst aantal zelfmoorden bij vrouwen.

Marokko: Kamerleden en ministers meest corrupt

Een nieuw rapport van het onderzoeknetwerk Afrobarometer toont aan dat in Marokko de corruptie vooral onder Kamerleden en ministers heerst.

Zorgwekkend cocaïnegebruik in Marokkaanse scholen

In een nieuw rapport van het VN bureau voor drugs en criminaliteit worden zorgwekkende cijfers vermeld over cocaïnegebruik in Marokkaanse middelbare scholen.

Marokko: minder werklozen dankzij militaire dienstplicht

De werkloosheid is in het tweede kwartaal van het jaar met 1,5 punten naar 8,5 procent gedaald in Marokko. Vooral de dienstensector leverde veel nieuwe banen op.

Marokkaanse vrouwen in Italië verdienen veel minder dan mannen

Een nieuw rapport van de Verenigde Naties toont aan dat er een groot verschil bestaat tussen de financiële situatie van Marokkaanse vrouwen en mannen in Italië.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team