Zoeken

Grote demonstratie in Marokko en Algerije voor heropening grens

14 juli 2018 - 16:20 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Op 22 juli staat een demonstratie in zowel Marokko als Algerije gepland om de autoriteiten te dwingen de grenzen tussen de twee landen te heropenen.

De initiatiefnemers roepen via Facebook Algerijnen en Marokkanen op om langs beide kanten van de grens te demonstreren op 22 juli.

Volgens Al Ahdath Al Maghribia zal de mars in Marokko van Oujda vertrekken richting Zouj Bhal. In Algerije zal de demonstratie in Maghnia van start gaan en zullen de deelnemers naar de grens lopen.

Elk jaar zijn er opnieuw geruchten over de heropening van de grens tussen de twee buurlanden. De grens is intussen al 24 jaar gesloten!

Lees meer

Marokko treft maatregelen bij grens door cholera-uitbraak in Algerije

De Marokkaanse autoriteiten hebben besloten om extra veiligheidsmaatregelen bij de landgrenzen met Algerije te treffen vanwege de cholera-uitbraak in het buurland.

Gewelddadige bestorming grens, 400 migranten komen Sebta binnen

Honderden migranten afkomstig uit landen van sub-Sahara Afrika zijn vroeg deze ochtend Sebta binnengekomen na een gewelddadige bestorming van de grenshekken.

Algerijnen demonstreren opnieuw voor heropening grens met Marokko

Jongeren, mensenrechtenactivisten en vertegenwoordigers van het maatschappelijk middenveld in Algerije hebben vorige zondag bij de grensovergang Kolonel Lotfi met Marokko...

Marokkanen en Algerijnen demonstreren voor opening grens (video)

Tientallen Marokkanen en Algerijnen hebben zondag gedemonstreerd voor de opening van de grenzen tussen Marokko en Algerije.

Grensovergang Sebta uren gesloten door protestactie Marokkaanse draagsters (video)

De grensovergang naar Sebta is woensdag urenlang gesloten gebleven vanwege een protestactie van Marokkaanse vrouwen die dagelijks goederen van de enclave naar Marokko smokkelen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team