5 maart 2025 - 14:40 - Marokko
De zaak rond Daniel Ziouziou, de regionale directeur van de UMB-bank in Tanger-Tetouan-Al Hoceima, die verdacht wordt van het verduisteren van meer dan 250 miljoen dirham, witwassen en medeplichtigheid, is nog lang niet afgerond.
Na de verschijning van Daniel Ziouziou en de assistent van Mustapha El Bakkouri, de voorzitter van de gemeente Tetouan, voor de kamer voor financiële misdrijven van het hof van beroep in Rabat vorige week, heeft het hof besloten de opening van de confrontaties uit te stellen tot de laatste week van maart. Dit om de verantwoordelijken van de UMB als burgerlijke partij op te roepen. Volgens Al Akhbar zullen "de volgende zittingen vol verrassingen en confrontaties zitten, gezien de ernst van het financiële misdrijf dat de bankdirecteur ten laste wordt gelegd en de implicaties van het dossier die door de diepgaande onderzoeken zijn onthuld."
Lees ook: Bankdirecteur in Tetouan terecht voor megafraude
Ziouziou zit sinds mei 2024 in de lokale gevangenis van Temara. Hij wordt vervolgd voor "het vormen van een netwerk voor het verduisteren van openbare middelen, het aantasten van geautomatiseerde elektronische gegevensverwerkingssystemen en het vervalsen van bankdocumenten met het oog op verduistering". De functionaris heeft misbruik gemaakt van zijn positie om geld te verduisteren van bankrekeningen van klanten - bedrijven, zakenmensen, verenigingen van ambtenaren of particulieren - van zijn agentschap. Zijn medeplichtige, zijn medewerker die verantwoordelijk is voor de kassa, en hij zouden 250 miljoen dirham hebben verduisterd van de bank die eigendom is van de erfgenamen van de prinsen Moulay Abdellah en Moulay Ali, evenals van enkele Zwitserse en Amerikaanse aandeelhouders. Meer dan 5 miljoen dirham die eerder was geblokkeerd in ruil voor rente, zou zijn verdwenen van de rekening van de Vereniging van sociale werken van werknemers van de gemeente Tetouan. Deze fondsen zouden zijn gebruikt in kansspelen in Tanger, voor de financiering van mislukte vastgoedprojecten, of als niet-terugbetaalde leningen die zonder garanties op privérekeningen zijn gestort.
Lees ook: Bankdirecteur in Tetouan verdwijnt met miljoenen van klanten
Een hoge functionaris van het hoofdkantoor van de UMB, waarvan het lokale filiaal in Tetouan is gevestigd, is ook in het vizier van de gerechtelijke autoriteiten. Hij is onder gerechtelijk toezicht geplaatst. In afwachting van de afronding van het onderzoek door de Gerechtelijke Politie in deze zaak, is het hem verboden het Marokkaans grondgebied te verlaten. Zijn paspoort is in beslag genomen.
Koning Mohammed VI: "Geen plaats voor een Marokko van twee snelheden"
Transavia lanceert directe vlucht Amsterdam-Oujda
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen
Yassine Bounou dicht bij megacontract in Saoedi-Arabië
Zware celstraf voor oplichter met spookcontracten in Al Hoceima
Stranden Noord-Marokko onveilig door jetski’s: dode en gewonden
Koning Mohammed VI: "Geen plaats voor een Marokko van twee snelheden"
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen
Zware celstraf voor oplichter met spookcontracten in Al Hoceima
Stranden Noord-Marokko onveilig door jetski’s: dode en gewonden
Onvrede in Marokko om torenhoge aardappelprijzen
Verdwenen Marokkaanse stad ’Sijilmasa’ onthult geheimen
Milieuramp bij Tanger: stranden vervuild door afvalwater
Marokko-Algerije: Koning Mohammed VI hernieuwt oproep