23 augustus 2020 - 13:18 - Wereld
Saïd werd in het noorden van Frankrijk geboren. Hij was dakloos toen hij in de val werd gelokt door een man uit Escautpont, zijn geboortestad. Saïd werd ruim twee jaar gegijzeld.
Het slachtoffer was in 2018 door zijn beul uitgenodigd om te komen eten. De man beloofde hem een onderdak en eten, gewoon omdat ze uit dezelfde stad afkomstig waren. Saïd mocht in de schuur slapen. Daar werd hij twee jaar vastgehouden vanwege zijn kleine uitkering.
De man die hem onderdak had aangeboden ontving zijn uitkering in zijn plaats. Hij had zijn weinige spullen en bankkaart afgenomen. Saïd kreeg bijna nooit eten en dronk zijn eigen urine om te overleven.
Twee oude vrienden van Saïd hoorden enkele weken geleden over zijn situatie. Abdelmalik en Ali stapten zelf naar de woning op 2 augustus en troffen hem in de schuur aan. Hij was erg vermagerd en zag er moe uit.
Enkele dagen na zijn vrijlating besloot Saïd aangifte te doen bij de politie. Hij vertelde dat de schuur open was maar dat hij de moed niet had gehad om te vertrekken. Hij was doodsbang en wist niet waar hij naartoe moest. Hij stelt twee keer in twee jaar tijd door zijn beul te zijn mishandeld. Een onderzoek werd gestart maar er werden nog geen arrestaties verricht.
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Fenerbahçe weigert agressief bod op Youssef En-Nesyri
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake
Yusra en haar kinderen op straat gezet (video)
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?
Algerije verspilde 50 miljard dollar aan Sahara-kwestie