13 januari 2022 - 20:20 - Marokko
De stad Dakhla heeft het aantal toeristen weten te verdubbelen ondanks de pandemie die de toeristische sector in Marokko zwaar heeft getroffen.
In antwoord op een vraag hierover in het Parlement verklaarde de minister van Toerisme dat het aantal toeristen in de regio Dakhla-Oued Eddahab tussen 2011 en 2019 verviervoudigd is, waarbij het aantal Europese toeristen met 50% is gestegen. Bovendien is de toeristische infrastructuur in de categorie van de viersterrenhotels en de clubhotels met meer dan 46% in kwaliteit toegenomen.
Lees ook: Toerisme: Dakhla tussen hoop en realisme
Fatima Zahra Ammor deelde mee dat ook het aantal overnachtingen in hotels is toegenomen, van 44.000 in september 2020 tot bijna 90.000 in dezelfde periode in 2021, een stijging met bijna 101%. De toestroom van toeristen betekent ook een stijging van het aantal passagiers op de luchthaven van Dakhla. Tijdens de eerste negen maanden van 2021 werden 5926 toeristen geregistreerd, tegenover 4207 in dezelfde periode van 2020.
Lees ook: Dakhla moet toeristische trekpleister aan zee worden
Ondanks het goede toeristische seizoen in 2021 is het ministerie van plan om de natuurlijke rijkdommen van de streek verder uit te bouwen om nieuwe toeristische mogelijkheden tot stand te brengen. De afdeling heeft nog een aantal andere maatregelen gepland om de regio tot ontwikkeling te brengen.
Zorgen in Marokko over nieuw huwelijkstrend
Tanger geschokt door fatale voedselvergiftiging
Marokko bouwt mega-datacenter in Sahara
Marokko opent jacht op strandgangsters
Marokko: kantoren blijven leeg
Zomerhit: Marokkaanse kustdorpen in trek
Zorgen in Marokko over nieuw huwelijkstrend
Tanger geschokt door fatale voedselvergiftiging
Marokko bouwt mega-datacenter in Sahara
Marokko opent jacht op strandgangsters
Marokko: kantoren blijven leeg
Zomerhit: Marokkaanse kustdorpen in trek
Marokko pakt internationaal gezochte topcrimineel
Vastgoedmarkt Marokko onder druk, kopers blijven weg