1 maart 2013 - 16:23 - Marokko
Casablanca behoort niet tot de meest gevaarlijke steden in de wereld. Toch is de relatief hoge criminaliteit er extreem zorgwekkend, zoals recente politiecijfers bevestigen.
Abdellatif Mouaddib, politieprefect van Casablanca, heeft dinsdag cijfers vrijgegeven over de veiligheidssituatie in zijn stad. Daarbij kondigde hij ook een nieuwe veiligheidsstrategie aan, namelijk met de inzetting van een "administratieve politie", belast met ruimtelijke ordening, hygiëne en verkeer.
Zo blijkt dat van 1 augustus 2012 tot 31 januari 2013, zeker 3000 verkrachtingen, 57 moorden en 1038 geweldszaken werden geconstateerd.
Ook verschenen 7310 mensen voor de rechter in zedenzaken, 6114 voor openbare dronkenschap en 7310 voor drugshandel. Tevens wist de politie 9000 gezochte personen te arresteren en 5553 drugszaken op te lossen.
Een Kamerlid in Casablanca bevestigde intussen aan onze Franse versie Bladi.net, dat het aantal verkrachtingen in werkelijkheid veel hoger ligt, omdat slachtoffers uit schaamte vaak geen aangifte doen.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop