1200 nieuwe gevallen van aids in Marokko in 2015
Sinds het jaar 2000 is het aantal aidsgevallen in Marokko met 42 procent afgenomen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het ministerie van Gezondheid.
5 mei 2016 - 11:12 - Marokko
Transparency Marokko heeft deze week zijn nieuwe corruptie index uitgebracht. De situatie in het koninkrijk blijft volgens de organisatie zorgwekkend.
Tijdens een persconferentie op dinsdag in Rabat liet de NGO weten dat 48 procent Marokkanen in de loop van vorig jaar minstens één keer smeergeld hadden betaald.
De meest corrupte sector blijft de Justitie, waar 49% smeergeld heeft moeten betalen. Daarna volgen de politie en de Koninklijke gendarmerie (39%) en de gezondheidssector (38%).
Nog zorgwekkender is dat 89 procent van de deelnemers oordeelt dat het melden van corruptie zinloos is. Slechts 10 procent heeft in de loop van vorig jaar een corruptiezaak gemeld.
Voor het onderzoek werden 1200 mensen ondervraagd. Behalve corruptie zijn Marokkanen ook bezorgd over de werkloosheid, gezondheid, armoede en onderwijs.
Lees meer
Sinds het jaar 2000 is het aantal aidsgevallen in Marokko met 42 procent afgenomen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het ministerie van Gezondheid.
Het aantal smartphonegebruikers blijft snel groeien in Marokko. Vorig jaar bezat meer dan de helft van de Marokkanen een smartphone.
In Marokko is 89% van de inwoners van mening dat de corruptie blijft toenemen in het land. Ook oordeelt 72% dat de strijd tegen corruptie van de regering Benkirane inefficiënt...
De werkloosheid in Marokko is naar 10 procent toegenomen. In het land zijn 1,16 miljoen mensen werkloos, 10% van de beroepsbevolking.
Een politieman is in de wijk Hay Hassani in Casablanca door zijn collega’s gearresteerd op verdenking van corruptie.