22 maart 2020 - 14:10 - Marokko
In Marokko zullen vanaf maandagavond geen treinen of bussen meer rijden tussen de verschillende steden van het koninkrijk.
Spoorwegmaatschappij ONCF heeft het besluit genomen om het treinverkeer tijdelijk stil te leggen in de strijd tegen de verspreiding van het coronavirus.
Volgens een verklaring van ONCF heeft deze maatregel betrekking tot alle verbindingen tussen Kenitra, Rabat, Casablanca Oujda, Fez, Marrakech en Tanger, alsook op de HSL-verbinding tussen Casablanca en Tanger via Rabat en Kenitra.
De Marokkaanse autoriteiten hebben ook aan de regio’s en gouverneurs gevraagd om het busverkeer tussen de verschillende steden te verbieden.
Marokko heeft vrijdagnamiddag de noodtoestand uitgeroepen. Niemand mag zijn woning nog verlaten zonder geldige reden, met name gaan werken wanneer dat van thuis uit niet kan, naar de dokter gaan of inkopen doen.
Ahmed keert na 14 jaar terug naar Marokko vanwege aardbeving
Officieel: Marokko gastland voor Afrika Cup 2025
Marokko: "Snelle wederopbouw" met "alle beschikbare middelen"
Neparts gearresteerd in Marokko na behandelen duizenden patiënten
Nieuwe Dacia C-Néo in Marokko gemaakt?
Aardbeving Marokko: Maria helpt vrouwen bevallen middenin chaos
Ahmed keert na 14 jaar terug naar Marokko vanwege aardbeving
Marokko: "Snelle wederopbouw" met "alle beschikbare middelen"
Neparts gearresteerd in Marokko na behandelen duizenden patiënten
Aardbeving Marokko: Maria helpt vrouwen bevallen middenin chaos
Waarschuwing voor nieuwe hittegolf in Marokko
Spanje beschouwt Sebta als Marokkaanse stad
Marokkaanse stad in wereldtop van steden waar eten het goedkoopst is
Marokko’s afschrikstrategie tegenover Algerije