25 maart 2020 - 20:30 - Marokko
In het Marokkaanse Salé werden maandag 113 volwassenen en 9 minderjarigen gearresteerd voor het niet naleven van de noodtoestand.
Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN hadden de arrestanten geen toestemming om de straat op te gaan. Meerdere verdachten werden ’s nachts aangehouden.
De volwassen verdachten werden in bewaring gesteld, terwijl de minderjarigen werden vrijgelaten en onder toezicht van de justitie werden geplaatst.
Wie zich niet aan de nieuwe regels in de strijd tegen het coronavirus houdt, riskeert van één tot drie maanden gevangenisstraf en een boete van 300 tot 1300 dirham.
Marokko heeft afgelopen vrijdag de noodtoestand uitgeroepen. Niemand mag nog de straat op zonder geldige reden, zoals gaan werken, eten kopen of de dokter bezoeken. In het land werden tot nu toe 170 coronavirusbesmettingen vastgesteld.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht