24 mei 2023 - 17:00 - Economie
Volgens de Hoge Commissie voor Planning (HCP), de instantie die verantwoordelijk is voor de productie, analyse en publicatie van officiële statistieken in Marokko, is de consumentenprijsindex in april 2023 met ongeveer 1,4% gestegen, voornamelijk door de sterke stijging van de voedselprijzen. De belangrijkste stijgingen werden genoteerd in Al Hoceima.
"De onderliggende inflatie-indicator is in april 2023 gestegen met 0,3% over een maand en 7,6% over een jaar", aldus de HCP. Volgens de dienst is dit het resultaat van de stijging met 3,2% van de voedingsmiddelenindex en de stagnatie van de non-food index, schrijft persagentschap MAP.
Lees ook: Watermeloenen zijn luxeproduct geworden in Marokko
Meer specifiek hebben de stijgingen voor levensmiddelen tussen maart en april 2023 vooral betrekking op "vis en zeevruchten" met 13,3%, "fruit" met 11,4%, "groenten" met 5,4%, "vlees" met 4,1%, "melk, kaas en eieren" met 0,5% en "oliën en vetten" met 0,3%. De prijzen voor "brood en granen" en "koffie, thee en cacao", daalden daarentegen met 0,1%. Bij de non-foodproducten betrof de daling vooral de prijzen van "brandstoffen" met 2,9%.
Lees ook: Demonstraties tegen hoge prijzen in heel Marokko
De HCP merkt op dat de belangrijkste stijgingen van de consumentenprijsindex werden genoteerd in Al Hoceima met 3,2%. In Laayoune stegen de prijzen met 2,3%, in Tanger en Safi met 2,1%, in Oujda met 2%, Errachidia met 1,9%, Beni-Mellal met 1,8%, Casablanca, Tetouan, Meknes en Dakhla met 1,4%, Fez met 1,3%, Agadir met 1%, Settat met 0,9%, en in Kenitra en Marrakech met 0,8%. In Guelmim werd daarentegen een daling geregistreerd van 0,1%.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!