12 december 2023 - 20:00 - Marokko
De Marokkaanse Gerechtelijke politie (BNPJ) heeft, in samenwerking met de Drug Enforcement Administration (DEA) van de Verenigde Staten, een grote slag geslagen door een poging tot cocaïnesmokkel te verijdelen in de haven Tanger Med.
Deze antidrugsactie vond plaats op maandag 11 december, waarbij in totaal 215,8 kilogram cocaïne in beslag werd genomen. De drugs werden aan boord van een vrachtschip onder Europese vlag gevonden, dat vanuit Brazilië was vertrokken en op weg was naar de haven van Rotterdam in Nederland, aldus een verklaring van de Nationale veiligheidsdienst DGSN.
Lees ook: Spanje: "Scarface" op pakjes cocaïne bestemd voor Marokko
De BNPJ heeft ook vijf GPS-geolocatiechips in beslag genomen die verbonden waren met de pakken cocaïne. Een onderzoek is geopend onder toezicht van het bevoegde parket.
Lees ook: Record cocaïnevangst roept vragen op in Casablanca
De Nationale Dienst voor de Bestrijding van Drugsverkeer van de BNPJ, in samenwerking met het Interpol-bureau in Rabat, voert onderzoek uit om alle betrokkenen bij deze poging tot cocaïnesmokkel te identificeren en om de regionale en internationale vertakkingen van de organisatie te bepalen.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt