18 maart 2025 - 09:40 - Wereld
Een Ryanair-vlucht met bestemming Agadir heeft op zondag 16 maart een noodlanding gemaakt op de luchthaven van Manchester, ongeveer een uur na het opstijgen. Het vliegtuig, dat om 16.00 uur was vertrokken, landde om 17.00 uur weer, nadat het over de regio had gevlogen.
Volgens gegevens van FlightRadar24 maakte het toestel verschillende cirkels boven de gebieden Manchester en Wigan voordat het terugkeerde naar zijn vertrekpunt. Dit ongebruikelijke traject trok al snel de aandacht.
Lees ook: Chaotische reis voor Ryanair-passagiers uit Marrakech
Ryanair heeft het incident bevestigd en uitgelegd dat een "klein technisch probleem" de oorzaak was van deze voortijdige terugkeer. "Deze vlucht van Manchester naar Agadir (zondag 16 maart) is kort na het opstijgen teruggekeerd naar Manchester vanwege een klein technisch probleem", aldus een woordvoerder van de maatschappij.
De landing verliep zonder incidenten en de passagiers zijn uitgestapt. Een vervangend vliegtuig werd snel beschikbaar gesteld en vertrok dezelfde dag om 17.05 uur lokale tijd naar Agadir. Ryanair heeft zijn excuses aangeboden voor het ongemak.
Op online verspreide beelden was te zien hoe het vliegtuig bij aankomst werd omringd door hulpdiensten. Er werd gesuggereerd dat deze aanwezigheid een gebruikelijke voorzorgsmaatregel was.
Lees ook: Ryanair moet passagiers naar Marokko terugbetalen
Deze gebeurtenis volgt op andere recente luchtvaartincidenten, waaronder de omleiding van een vlucht van Lissabon naar Londen naar Porto vanwege een rookalarm en de schorsing van een easyJet-piloot voor een gevaarlijk geachte vlucht op lage hoogte.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen