22 maart 2025 - 23:50 - Wereld
Toekomstige passagiers die vanuit Frankrijk naar Marokko wilden reizen, zijn boos op Ryanair. De reden voor deze woede is de terugtrekking van de Ierse low-costmaatschappij van het vliegveld in het Franse Bussy-Lettrée, dat geen terugbetalingen biedt voor reizen na 31 maart.
De verhoging van de solidariteitsbelasting op vliegtickets dwingt Ryanair om vanaf 31 maart de luchthaven Vatry, die onlangs is omgedoopt tot XCR Airport, te verlaten. Deze terugtrekking van de Ierse low-costmaatschappij roept veel vragen op bij klanten, vooral bij degenen die een reis naar Marokko of Portugal vanuit Marne hadden gepland en al maandenlang tickets hadden geboekt voor hun vlucht.
Lees ook: Extra kosten dreigen voor Ryanair-reizigers in Marokko
Op het internet uit Jennifer Jacquet, die op 50 minuten van de luchthaven woont, haar teleurstelling: "Over tien dagen vliegen we naar Marrakech. Het is de eerste keer dat mijn nicht en ik samen vliegen. Het is een reis ter gelegenheid van mijn 40e verjaardag, maar het ziet er slecht uit... Misschien kunnen we nog wel vertrekken, maar niet terugkeren naar Vatry, want onze terugreis is gepland op 2 april. Zullen we naar een andere Franse luchthaven worden overgebracht? We weten het niet, de maatschappij heeft ons geen informatie gegeven."
Na vragen over de situatie, probeert Ryanair de jonge vrouw gerust te stellen: "In de chat vertellen ze me dat onze vlucht nog steeds doorgaat en dat de informatie die door de media wordt verspreid niet klopt. Ik ben erg teleurgesteld, want ik wil graag mijn 450 euro terug."
Lees ook: Ryanair verkoopt tickets voor geannuleerde vluchten naar Marokko
Het vertrek van Ryanair zal een negatieve impact hebben op het vliegveld in Bussy-Lettrée, aangezien de maatschappij 85% van de passagiersactiviteit van Vatry voor haar rekening neemt, aldus Le Parisien, dat eraan toevoegt dat in 2024 "van de 86.000 reizigers die via XCR Airport reisden, 74.000 klanten van Ryanair waren, die al 15 jaar op het Marnse vliegveld vloog."
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens