15 oktober 2024 - 07:00 - Marokko
Casablanca investeert in nieuwe busstations en de renovatie van een bestaand station. Dit gebeurt in de aanloop naar het WK voetbal in 2030, dat Marokko samen met Spanje en Portugal organiseert.
Burgemeester Nabila Rmili kondigde tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering aan dat de renovatie van het busstation Oulad Ziane binnenkort van start gaat. De werkzaamheden zullen naar verwachting zes maanden duren en worden in fases uitgevoerd om de dienstregeling niet te verstoren.
Lees ook: Dit is het ontwikkelingsplan voor Casablanca
In het district Hay Hassani wordt een compleet nieuw busstation gebouwd. Dit project moet de kwaliteit van het openbaar vervoer in de Marokkaanse metropool verbeteren, aangezien de meeste bussen die Casablanca aandoen door dit district rijden.
Lees ook: Spookstation in Assilah
Daarnaast wordt de tramlijn verlengd naar het nieuwe busstation in Hay Hassani, aldus Rmili. Ook zijn er plannen voor de bouw van nog twee busstations. Voorlopig ligt de focus echter op de stations in Hay Hassani en Oulad Ziane, die vóór het WK 2030 klaar moeten zijn.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt