Schande: Agadir brengt sub-Sahara migranten naar kampen buiten stad (video)
Een honderdtal mensen uit sub-Sahara Afrika die illegaal in Marokko verblijven, werden in de nacht van dinsdag op woensdag door de veiligheidsdiensten in Agadir meegenomen.
14 juli 2019 - 10:30 - Marokko
Migranten zijn niet meer welkom in Casablanca. De autoriteiten hebben de kampen in Oulad Ziane laten ontruimen, als gevolg van enkele gewelddadige incidenten in de afgelopen weken.
De kampen waren door migranten uit sub-Sahara Afrika nabij het busstation van Ouled Ziane opgericht. De politie voert er nu dagelijks controles uit om eventuele terugkeerders weg te jagen.
Politiebronnen melden dat deze maatregelen bedoeld zijn om nieuwe rellen te voorkomen, zoals enkele weken geleden, alsook incidenten zoals de grote brand van een tweetal weken geleden in de kampen.
De migranten verblijven sindsdien in lege panden, scholen, parken en begraafplaatsen. Onderhandelingen zijn aan de gang met de autoriteiten om hen tijdelijk in de lokalen van de oude slachthuizen in de wijk La Villette onder te brengen
.
Lees meer
Een honderdtal mensen uit sub-Sahara Afrika die illegaal in Marokko verblijven, werden in de nacht van dinsdag op woensdag door de veiligheidsdiensten in Agadir meegenomen.
Zes agenten van de Guardia Civil zijn afgelopen vrijdag tijdens de bestorming van de grensovergang van Sebta met zuur aangevallen door migranten.
De koninklijke Marokkaanse marine heeft vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag 330 migranten in de Middellandse zee opgepikt.
De Spaanse kustwacht heeft op dinsdag zestien migranten in de Straat van Gibraltar opgepikt. Onder hen bevonden zich vier Marokkanen.
Een 47-jarige vader en zijn 25-jarige zoon zijn zaterdag in het noord-Marokkaanse Nador gearresteerd voor hun deelname aan een smokkel van migranten.