18 juni 2025 - 06:00 - Wereld
Canada werft kinderopvangmedewerkers in Marokko en Tunesië. Een delegatie van Canadese kinderopvangprofessionals bezocht de twee landen in mei om gekwalificeerd en Franstalig personeel te vinden.
Het initiatief komt van de Franstalige Vereniging voor het Onderwijs van Kinderopvang in Ontario (AFESEO) en is een reactie op een nijpend tekort aan personeel, dat al heeft geleid tot sluitingen van kinderopvangcentra, meldt Le Devoir.
Lees ook: Canada stopt met werven van Marokkanen
Vier vertegenwoordigers uit Ontario, Brits-Columbia, Nova Scotia en Prince Edward Island spraken acht dagen lang met geïnteresseerde opvoeders. Er zijn vijftig openstaande vacatures. Martine St-Onge, algemeen directeur van AFESEO, benadrukt dat het tekort een vicieuze cirkel creëert: "Als er niemand in onze Franstalige kinderopvangcentra komt, komen er steeds minder kinderen naar de Franstalige school, enzovoort." Volgens haar staat het behoud van de francofonie op het spel.
Lees ook: Canada verhindert terugkeer Marokkaanse kinderen naar Marokko
Het personeelstekort is een wijdverbreid probleem in Canada. Alleen al in Ontario zijn er in het komende jaar 8500 gediplomeerde kinderopvoeders nodig. Dit tekort treft alle regio’s van het land, "vooral voor Franstalige gemeenschappen in een minderheidspositie," voegt St-Onge toe.
Adviseur Trump in Algiers: Marokkaans Sahara-plan enige optie!
Belastingdocument blokkeert huizenverkoop in Marokko
Eindelijk vrij: ontvoerde Marokkaanse truckers bevrijd
Dure Jawaz-snelwegpas: onvrede groeit in Marokko
Onbetaalbare zomer: prijsstijgingen bederven vakantie in Marokko
Concert Latifa Raafat loopt uit de hand in Tanger (video)
Adviseur Trump in Algiers: Marokkaans Sahara-plan enige optie!
Eindelijk vrij: ontvoerde Marokkaanse truckers bevrijd
Marokkaanse plofkraakbende opgerold in Oostenrijk
VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi
Ibtissem en Mariam riskeren 17 jaar cel in Turkije na droomvakantie
Vlucht naar Marokko maakt noodlanding in Malaga
Repressie Marokkanen in Algerije door nieuwe wet?
Oekraïne aan Marokkanen: "Wordt geen kanonnenvoer voor Rusland"