29 november 2024 - 07:00 - Wereld
De provincie Quebec in Canada stopt tijdelijk met het werven van werknemers in het buitenland, waaronder Marokko. Het ministerie van Immigratie, Francisatie en Integratie (MIFI) heeft woensdag aangekondigd dat de wervingsmissies, bekend als "Journées Québec", tot 2025 worden opgeschort.
"We bevestigen dat het MIFI tot 30 juni 2025 geen nieuwe wervingsmissies ’Journées Québec’ zal organiseren, totdat de nieuwe richtlijnen bekend zijn", aldus de autoriteiten in Quebec. De provincie kampt met een tekort aan arbeidskrachten en organiseerde regelmatig wervingsdagen in Europa en Afrika, waaronder Marokko, om ingenieurs, IT’ers, verpleegkundigen en leraren te rekruteren.
Lees ook: Marokko zet Quebec onder druk om wervingen te stoppen
Verschillende organisaties in Quebec zijn kritisch over het besluit. "Dit is niet in ons voordeel. Zonder onheilsprofeet te willen zijn: over zes maanden tot een jaar zullen bedrijven sluiten of hun activiteiten moeten terugschroeven vanwege een gebrek aan personeel", waarschuwt Denis Hamel, strategisch adviseur van de werkgeversorganisatie van Quebec. Hij benadrukt dat er een "depolitisering van het dossier" nodig is en dat de "behoefte aan arbeidskrachten moet worden geëvalueerd".
"We schieten onszelf in de voet", zegt Michel Leblanc, voorzitter van de Kamer van Koophandel van Montreal. "We zijn bezig iets te ontmantelen dat zeer strategisch was." De beslissing past in het nieuwe beleid van Canada om migratie te beperken, minder dan een jaar voor de federale verkiezingen.
Lees ook: Auto-industrie: Canada werft aan in Marokko
In 2025 worden slechts 90.000 tijdelijke arbeidsmigranten toegelaten tot Canada. Dit aantal zal de komende twee jaar verder dalen. Ook het aantal nieuwe permanente immigranten wordt verminderd van 485.000 naar 395.000 in 2025, een daling van bijna 20%. In 2026 wordt dit aantal verder verlaagd naar 380.000 en in 2027 naar 365.000, zo maakte de federale regering eind oktober bekend.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen