12 november 2022 - 07:00 - Marokko
De administratieve rechtbank van Oujda heeft de burgemeester van Nador schuldig bevonden aan de "brutale uitroeiing" van zwerfhonden in zijn stad.
Volgens bronnen van Rue20 werd gemeentevoorzitter Soulaimane Azouagh (USFP) veroordeeld tot de betaling van een schadevergoeding van 5000 dirham ten voordele van een burger die "morele schade heeft geleden" na de start van een "campagne om zwerfhonden uit te roeien" in Nador.
Lees ook: Marokko gaf in 5 jaar 70 miljoen uit aan zwerfhonden
De begunstigde is de voorzitter van een plaatselijke vereniging. Hij had een klacht ingediend waarin hij de "brutaliteit" aan de kaak stelde die het gemeentebestuur gebruikte tegen zwerfhonden. Er werd bij de klacht een gedetailleerd dossier over de slachting met bewijzen en foto’s verstrekt.
Lees ook: article 39232
In zijn beslissing oordeelde de rechtbank dat het doden van levende honden in strijd is met de wet en dat dit de eiser morele schade heeft berokkend, aldus de advocaat van de eiser aan Nadorcity.
Marokkaan aan Joe Biden: "Ik hou van je" (video)
Achraf Hakimi voor de rechter
Marokko vs Algerije: Naurdiev en Hadbi in de ring bij Brave FC 79
Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
In Gaza gevangen Marokkanen beleven nachtmerrie
Smail brengt Belgische frietjes en stoofvlees naar Marrakech
Marokkaan aan Joe Biden: "Ik hou van je" (video)
Traditionele cafés in oorlog tegen koffie trucks in Marokko
In Gaza gevangen Marokkanen beleven nachtmerrie
Smail brengt Belgische frietjes en stoofvlees naar Marrakech
Marokko onder vuur: ruim 800 verantwoordelijken naar Dubai voor COP28
Abdellatif Hammouchi als superster ontvangen in Tanger (foto’s)
Martelmoord Hilal Makhtout: "Ik zette hem onder de douche om hem te reanimeren"
Marokkaanse politie investeert miljoenen in nieuwe schoenen