23 oktober 2022 - 23:00 - Economie
Marokko heeft in vijf jaar tijd ruim 70 miljoen dirham uitgegeven aan de strijd tegen zwerfhonden en hondsdolheid. Dat stelt minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse zaken.
In antwoord op een vraag in het parlement verklaarde Laftit dat zijn afdeling nauw samenwerkt met de gemeenten om het fenomeen van zwerfhonden te bestrijden. Volgens de bewindsman worden jaarlijks nieuwe plannen ontwikkeld en 80.000 mensen gratis ingeënt tegen hondsdolheid.
Lees ook: Marokkanen eisen radicale oplossing tegen zwerfhonden
Abdelouafi Laftit meldde verder dat sinds 2019, verschillende instellingen aan deze plannen meewerken, waaronder het directoraat-generaal Lokaal Bestuur, de Voedsel- en Warenautoriteit (ONSSA), het ministerie van Gezondheid en Sociale Bescherming en de Nationale Vereniging van Dierenartsen.
Lees ook: Zwerfhonden doden vijfjarig meisje in Agadir
De strategie van het koninkrijk omvat campagnes om zwerfhonden te vangen, te steriliseren en in te enten tegen hondsdolheid.
Ex-minister Mohamed Moubdii blijft in de gevangenis
Duizenden Marokkanen verliezen toegang tot IPTV, ook in Europa
Youssef En Nesyri: de mysterieuze ster van Sevilla
Amir Ohana, Israëlische Marokkaan en openlijk homoseksueel, bezoekt Marokko
Ferrari viert Rabat (video)
Europese gepensioneerden massaal naar Marokko, mooie deal voor makelaars
Lacoste biedt Marokko excuses aan voor blunder
Marokko verwacht grote graanzending van Oekraïne
Marokko heeft ambitieuze doelstellingen voor dadelsector
KFC opent nieuwe restaurants in Marokko
Veel vraag naar Marokkaanse groenten en fruit in Europese supermarkten
Hoogwaardig zilver ontdekt in Marokko
Dacia Spring binnenkort in Marokko geproduceerd?
Cafés en restaurants in Rabat staken tegen nieuwe belastingen