31 december 2022 , 12:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
De Antwerpse burgemeester Bart De Wever heeft bezwaar aangetekend tegen de opening van de sportschool Vinci Club van kickbokser Jamal Ben Saddik op 2 januari in Deurne.
Bart De Wever is van mening dat de sportschool Vinci Club van de bekende kickbokser Jamal Ben Saddik een te groot gevaar vormt voor de openbare orde. Als argument daarvoor wijst hij onder meer naar de vuurwerkaanslag in de nacht van 12 op 13 december. Onbekenden lieten toen zwaar vuurwerk ontploffen bij de club in de Cruyslei. Ze lieten daarbij graffiti achter met een dreigboodschap aan het adres van de 32-jarige Jamal Ben Saddik: "Dood JBS De Dief".
Lees ook: Aanslag op sportschool kickbokser Jamal Ben Saddik
De recente aanslag staat niet op zich, maar kadert in een lange reeks van aanslagen op woningen en handelszaken die verbonden zijn met de familie Ben Saddik. Het geweld zou te maken hebben met een conflict in het drugsmilieu, waarbij broers van de Belgisch Marokkaanse kickbokser betrokken zouden zijn, schrijft Het Nieuwsblad.
Lees ook: Antwerpse burgemeester sluit handelszaken familie Jamal Ben Saddik
Jamal Ben Saddik heeft zich altijd gedistantieerd van de aanslagen en zei twee weken geleden nog dat hij de daders wijsheid toe wenste. "Ik heb geen idee vanuit welke hoek dit komt. Mezelf wens ik mentale kracht, geduld en doorzetting om de kickboksclub, die ik voor de jeugd wil openen, tot een goed einde te brengen. Dat is wat telt: je nooit overgeven aan haat en intimidatie", aldus de kickbokser die de sluiting van de club door de burgemeester onterecht vindt. "We vechten deze onterechte sluiting aan bij de Raad van State, die volgende week uitspraak zal doen", aldus Ben Saddik.
Nieuwe parallelle zilverstructuur ontdekt in Marokko
Busje kantelt op weg Nador-Driouch, meerdere gewonden
Moord 11-jarige Firdaous in Antwerpen: politie zoekt duo ‘Libby’ en ‘Kleine Pagel’
Rijbewijs voor brommer nu verplicht in Marokko
Unesco-overwinning voor Marokko in conflict met Algerije
Nieuwe VS-ambassadeur Duke Buchan III maakt opvallende start in Marokko
Marokkaanse Ghizlane Chebbak schrijft geschiedenis in Top 100
Lamine Yamal: "Marokko is ook mijn land!"
WK 2026: zo hoog schat de supercomputer Marokko in
Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor