15 juli 2021 - 10:00 - Wereld
Brussels Airport heeft ondanks de coronaviruspandemie sinds afgelopen juni goed gepresteerd. Dit komt mede doordat Marokko zijn grenzen op 15 juni heeft heropend.
In een persbericht laat de Belgische luchthaven weten dat Brussels Airport in juni in totaal 646.589 reizigers heeft ontvangen. Dit aantal hebben ze sinds maart 2020, toen de wereldwijde pandemie begon, niet meer gehaald. In vergelijking tot dezelfde maand in 2019 is er echter wel een daling van 73% genoteerd.
Lees ook: Royal Air Maroc gestart met vluchten vanuit Eindhoven Airport
Aan het begin van juni werd er nog een bescheiden groei van 19% van het aantal reizigers geregistreerd, maar aan het einde van de maand was er een groei te zien van 35%, meldt het persbureau Belga. Er zijn meer reizigers vanaf de luchthaven in Brussel vertrokken dan dat er mensen zijn aangekomen. De favoriete reisbestemmingen zijn Spanje en Portugal.
De heropening van de Marokkaanse grenzen voor het internationale luchtverkeer zou een reden zijn voor de stijging van het aantal reizigers. De grenzen werden op 15 juni weer opengesteld.
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko