Zoeken

Britse bomexperts in Marokko

13 oktober 2015 - 10:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Britse bomexperts en agenten van de inlichtingendienst gaan meerdere weken in Marokko doorbrengen om de Marokkaanse veiligheidsdiensten op te leiden tot het opsporen en vernietigen van bommen.

Het Britse ministerie van Defensie meldt dat de samenwerking volgt op de aanslagen van afgelopen juli in het Tunesische Sousse. Daarbij waren een vijftigtal mensen omgekomen, waaronder dertig Britten.

De keuze om bomexperts in Marokko op te leiden is niet toevallig. Ruim 500.000 Britten bezoeken namelijk jaarlijks het koninkrijk volgens The Daily Mail, die de informatie rapporteert.

Een bron van het Britse ministerie van Defensie vertelde aan de krant dat het "Britse leger waarschijnlijk de best opgeleide en meest ervaren ontmijners in de wereld heeft. Hun ervaring hebben ze opgedaan tijdens de conflicten in Ierland en de oorlogen in Irak en Afghanistan. Marokko heeft heel weinig ontmijners. We hebben ons hulp aangeboden en ze zijn daar heel dankbaar voor."

Lees meer

Verslaggever The Telegraph omgekomen in Marokko

Een voormalig verslaggever van de Britse krant The Telegraph is afgelopen weekend in Tanger omgekomen. Charlie Norton, die in Marokko op vakantie was, viel van een klif.

Airbnb in Marokko: ongetrouwde koppels niet welkom

Airbnb groeit stilletjes aan uit tot één van de populairste huizenverhuursite voor toeristen in Marokko. Marokkaanse koppels die niet getrouwd zijn, zijn echter niet echt...

Binnenkort ook Britse scholen in Marokko

In september 2016 zullen naar verwachting meerdere Britse school de deuren openen in Marokko. In het koninkrijk zijn reeds reeds Belgische, Franse en Spaanse scholen gevestigd.

Jonge Marokkanen mogen deze zomer niet naar Tunesië

Op verzoek van de Tunesische autoriteiten heeft Marokko deze zomer alle reizen van jonge Marokkanen naar Tunesië geannuleerd. Het besluit volgt op de recente aanslagen in het land

Ecolodge Atlas Kasbah wint World Tourism Award-2015

De ecolodge Atlas Kasbah in het zuid-Marokkaanse Agadir heeft de World Tourism Award-2015 van beste hotel voor de lokale valorisatie gewonnen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team