6 mei 2022 - 20:20 - Economie
Vanwege het tekort en de stijgende prijzen van grondstoffen, is Brazilië van plan om zijn kunstmestleveranciers te diversifiëren. Het land wil zijn import verhogen uit meerdere landen, waaronder Marokko.
De Braziliaanse minister van Landbouw, Marcos Montes, is donderdag begonnen met een 10-daagse tour die hem naar Jordanië, Egypte en Marokko zal brengen, meldt Reuters. Het koninkrijk is de eerste producent van fosfaat ter wereld.
Lees ook: Fosfaat: Japan wendt zich tot Marokko
"Het is een pelgrimstocht die we kunstmestdiplomatie noemen", verklaarde Montes over zijn tour, waarin hij wordt vergezeld door vertegenwoordigers uit de particuliere sector. "We gaan deuren openen. Het doel is om buitenlandse investeerders aan te moedigen om meststoffen te produceren in Brazilië," vervolgde hij.
Lees ook: Marokko is dankzij fosfaat "bewaker van de wereldvoedselvoorraad" geworden
Brazilië importeerde volgens officiële cijfers, tot eind april dit jaar, ruim 1,88 ton meststoffen uit het buitenland.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!