14 mei 2021 - 19:40 - Economie
De eigenaar van de BIM-filialen in Marokko, de Turkse distributiegroep BIM, heeft 35% van de aandelen van dochteronderneming BIM Stores Maroc verkocht aan de private-equityfirma Blue Investment Holdings. De onderhandelingen over deze deal zijn begonnen in 2020.
De website Morocco World News meldt dat Blue Investment Holdings nu voor 35% aandeelhouder is in de dochteronderneming BIM Stores Maroc. De Turkse distributiegroep BIM heeft bekend gemaakt dat de aandelen zijn verkocht voor een prijs van 742,10 miljoen dirham (83,2 miljoen dollar). De prijs per aandeel was vastgesteld op 1000 dirham (112,83 dollar). Op 9 december ondertekenden beide partijen al een koopovereenkomst waarin al veel details over de transactie waren vastgelegd.
BIM is reeds sinds 2009 actief in Marokko en heeft 534 winkels in het koninkrijk geopend. De BIM-winkels bieden producten aan tegen zeer lage prijzen, daarom is er onder Marokkaanse winkeleigenaren en handelaren veel onvrede over deze oneerlijke concurrentie.
De minister van Handel en Industrie, Moulay Hafid Elalamy, heeft enkele maanden geleden de Turkse supermarktketen opgeroepen om "Marokkaanse producten te verkopen of te vertrekken". Volgens de minister is BIM verantwoordelijk voor de ondergang van talloze kleine bedrijven.
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko