13 maart 2013 - 14:02 - Marokko
Samira Sitail, onderdirectrice bij 2M, zette kwaad bloed bij Premier Abdelilah Benkirane, door hem te vergelijken met Mouammar Kadhafi en Fidel Castro. Ook Communicatieminister Mustapha El Khalfi waarschuwde Sitail over de gevolgen van haar uitspraken.
De "Iron Lady", zoals Sitail in Marokko wordt genoemd, vertelde dit in een interview aan Akhbar Al Yaoum.
Samira Sitail en de PJD hebben het nooit met elkaar kunnen vinden. Toen de islampartij nog in de oppositie zat, had Sitail het vergeleken met de Franse extreem-rechts partij, toen voorgezeten door Jean-Marie Le Pen.
Na de aanslagen van 16 mei 2003 in Casablanca, had Sitail op een Franse zender geclaimd dat de PJD even verantwoordelijk was als de 13 zelfmoordterroristen.
De tv-verantwoordelijke is zeer dicht bij Fouad Ali El Himma, zelf vriend en adviseur van Koning Mohammed VI. Daardoor wordt ze ervan beschuldigd 2M te gebruiken om bepaalde fracties te dienen.
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger
Marokkaanse voetbalster zwemt naar Sebta
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie
Nador’s toekomst nadert: zo verandert het wegennet (video)