21 mei 2013 - 21:43 - Marokko
Tijdens een PJD-partijmeeting in Bouznika, verklaarde Premier Benkirane dat "de televisiezender 2M geëngageerd is in een foute strijd", en dat "enkel God weet of journalisten worden gedreven door duivelse mensen of djinns".
Abdelilah Benkirane vindt het bovendien onaanvaardbaar dat sommige kranten en beroemdheden, als een politiek instrument tegen de regering gebruikt worden. Toch oordeelt hij dat er nog een "redelijke pers" bestaat.
De betrekkingen tussen de PJD-partij van Benkirane, en de publieke zender 2M, zijn nooit erg hartelijk geweest.
Samira Sitail, onderdirectrice van 2M, vergeleek medio maart Abdelilah Benkirane met Muammar Gaddafi en Fidel Castro. In retour beschuldigt de regerende islampartij Samira Sitail ervan, 2M te gebruiken om bepaalde politieke doelen te dienen. In april stelden aanhangers van de PJD zelfs dat 2M aan de val van de Marokkaanse regering werkte.
Naar mening van de directie van 2M, zet de PJD aan tot haat en bedreigt het de veiligheid van haar journalisten.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget