16 december 2011 - 16:30 - Economie
De komst van de islamisten aan de macht trekt de beleggingsfondsen aan die gespecialiseerd zijn in islamitische financiën in Marokko. Een project van bank en verzekeraar, die in overeenstemming zijn met de voorschriften van de islam, zijn zaterdag voorgesteld aan Premier Abdelilah Benkirane door een Qatari beleggingsfonds.
De leider van de PJD heeft zaterdag Sheikh Khalid bin Thani al Thani, voorzitter van de Qatar International Islamic Bank (QIIB) ontvangen. Deze zou hem een project voorgesteld hebben, voor de oprichting van een islamitische investeringsbank en een verzekeringsmaatschappij in Marokko.
Het project van deze twee ondernemingen, die voor 51% eigendom van Marokko wordt en 49% van de Qatar International Islamic Bank, zou volgens het Qatarese dagblad "Acharq Al Iqtissadi", positief onthaald zijn door Abdelilah Benkirane, die van mening is dat een dergelijke investering een belangrijke toegevoegde waarde in Marokko zou brengen.
Sheikh Khalid bin Thani Al Thani presenteerde bij deze gelegenheid een aantal voorbeelden van soortgelijke investeringen van zijn groep in moslimlanden.
In 2010 al, had de PJD aangegeven dat het tijd was voor Marokko om een adequaat juridisch arsenaal voor te stellen om islamitische financiën te onthalen en zodoende ten minste een deel van de biljoen dollar die de islamitische financiering vertegenwoordigen in de wereld, aan te trekken.
In Marokko is de enige islamitische bank in eigen recht de Dar Assafaa, 100% dochterfiliaal van Attijariwafa bank, die islamitische financiën producten verkoopt en alternatief krediet aanbiedt.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?