16 december 2011 - 16:30 - Economie
De komst van de islamisten aan de macht trekt de beleggingsfondsen aan die gespecialiseerd zijn in islamitische financiën in Marokko. Een project van bank en verzekeraar, die in overeenstemming zijn met de voorschriften van de islam, zijn zaterdag voorgesteld aan Premier Abdelilah Benkirane door een Qatari beleggingsfonds.
De leider van de PJD heeft zaterdag Sheikh Khalid bin Thani al Thani, voorzitter van de Qatar International Islamic Bank (QIIB) ontvangen. Deze zou hem een project voorgesteld hebben, voor de oprichting van een islamitische investeringsbank en een verzekeringsmaatschappij in Marokko.
Het project van deze twee ondernemingen, die voor 51% eigendom van Marokko wordt en 49% van de Qatar International Islamic Bank, zou volgens het Qatarese dagblad "Acharq Al Iqtissadi", positief onthaald zijn door Abdelilah Benkirane, die van mening is dat een dergelijke investering een belangrijke toegevoegde waarde in Marokko zou brengen.
Sheikh Khalid bin Thani Al Thani presenteerde bij deze gelegenheid een aantal voorbeelden van soortgelijke investeringen van zijn groep in moslimlanden.
In 2010 al, had de PJD aangegeven dat het tijd was voor Marokko om een adequaat juridisch arsenaal voor te stellen om islamitische financiën te onthalen en zodoende ten minste een deel van de biljoen dollar die de islamitische financiering vertegenwoordigen in de wereld, aan te trekken.
In Marokko is de enige islamitische bank in eigen recht de Dar Assafaa, 100% dochterfiliaal van Attijariwafa bank, die islamitische financiën producten verkoopt en alternatief krediet aanbiedt.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden