16 februari 2012 - 08:46 - Economie
Een fractie van de Partij voor Gerechtigheid en Ontwikkeling is een wetsvoorstel aan het finaliseren over islamitisch bankieren. Deze wordt op de volgende zitting van het Parlement voorgesteld.
De nieuwe wet voorziet onder anderen de oprichting van financiële instellingen gespecialiseerd in islamitische producten. Het juridisch arsenaal bedacht door de PJD, doelt ook op het aantrekken van een deel van de biljoen dollar dat islamitisch financieren in de wereld vertegenwoordigt.
Kort na zijn benoeming aan het hoofd van de Marokkaanse regering, had Abdelilah Benkirane Sjeik Khalid bin Thani Al Thani, voorzitter van de Qatar International Islamic Bank (QIIB), ontvangen. De Sjeik stelde toen een islamitische bank en verzekeringsmaatschappij voor.
Dar Assafaa, 100% dochteronderneming van Attijariwafa Bank, is momenteel de enige islamitische bank in Marokko.
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!