22 januari 2012 - 09:15 - Economie
Het hogesnelheidslijn-project zal worden voortgezet in Marokko. Dat meldde Abdelilah Benkirane bij de presentatie van de regeringsverklaring op donderdag.
De huidige regering zal doorgaan met de grote bouwwerken in het land, HSL inbegrepen, volgens de regeringsverklaring.
In december had Lahcen Daoudi, PJD minister van Hoger Onderwijs, gezegd dat het HSL-project zou worden uitgesteld tot 2020 of 2025, om het investeringsbudget van de staat niet uit te putten.
Het project werd door Daoudi als "catastrofistisch" beschreven, in een land waar mensen nog steeds in het Atlasgebergte in prehistorische omstandigheden leven.
In totaal zal de Marokkaanse hogesnelheidslijn een investering van 33 miljard dirham vergen. Na voltooiing van de lijn Tanger-Casablanca in 2015, zal de regering de verbinding Casablanca-Marrakech bestuderen.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?