14 februari 2022 - 11:40 - Marokko
De 66-jarige Belgische vrouw die enkele weken geleden werd aangevallen door een man met psychische problemen in Agadir, doet het naar omstandigheden goed.
Het slachtoffer was op vakantie in Marokko toen ze op het terras van een café op de zeedijk van Agadir door een 31-jarige man werd aangevallen. Ze raakte daarbij zwaargewond. De Belgische vrouw mocht eind vorige week het Hassan II-ziekenhuis in Agadir verlaten.
Lees ook: Marokko: Belgische vrouw ontsnapt aan moordenaar
Kort na het incident werd duidelijk dat de dader eerder in de dag al een 79-jarige Franse vrouw op een markt in Tiznit had vermoord. Naast Marokko, hadden Frankrijk een België een onderzoek ingesteld naar de aanvallen. Beide landen vermoedden een terroristische daad, maar de Marokkaanse autoriteiten ontkenden dat.
Lees ook: België start terrorisme-onderzoek na aanval op Belgische in Marokko
Er werd aangetoond dat de dader psychologische problemen heeft en daarvoor al behandeld was geweest. Hij verbleef vorig jaar ook enkele weken in een psychiatrische instelling. Volgens de politie gaat het om "een geïsoleerd incident" en is er geen sprake van terrorisme.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra